Microsoft znovu zvyšuje ceny Xbox konzolí. Je to už třetí zvýšení

Microsoft znovu zvyšuje ceny Xbox konzolí. Je to už třetí zvýšení

Microsoft se znovu rozhodl zvýšit ceny svých Xbox konzolí kvůli nedostatku paměťových čipů. Jde o třetí zdražení v řadě během posledního roku a půl.

Hráči se opět nesmí těšit na dobré zprávy z pánve společnosti Microsoft. Technologický gigant oznamuje další zvýšení cen Xbox konzolí, které se uskuteční v nejbližších týdnech. Zdražení je výsledkem pokračujícího nedostatku polovodičů a paměťových komponent na globálním trhu.

Třetí vlna zvýšení cen v posledním roce a půl

Jedná se již o třetí cenové zvýšení Xbox konzolí od května loňského roku. Microsoft se tak připojuje k řadě výrobců hardwaru, kteří čelí celosvětovým problémům s dostupností elektronických součástek. Zatímco v první polovině roku se situace postupně zlepšovala, poslední měsíce přinesly opětovné problémy na trhu se stavových paměťovými čipy, které jsou nezbytné pro výrobu herních konzolí.

Zdražení se týká všech verzí Xbox Series – jak levnější All Digital edice, tak i výkonnější variant. Přesné výše zvýšení se liší podle regionu a konkrétního modelu. Microsoft přitom zdůrazňuje, že ceny zvyšuje jen a pouze kvůli externím faktorům, které jsou mimo jeho kontrolu, a že snaží se minimalizovat dopad na zákazníky.

Tlak na hráče i prodejce

Opakující se zvýšení cen vyvolává rostoucí nespokojenost mezi hráči a maloobchodními prodejci. Zatímco někteří zákazníci už vypršela trpělivost a zvažují přechod na konkurenci, prodejci se potýkají s problémem, jak udržet zboží v souladu s neustále měnícími se ceníky. Mnozí se domnívají, že by Microsoft měl lépe plánovat svou produkční kapacitu a více podpořit své dodavatele, aby se vyhnul opakujícím se nedostatkům.

Návraty do běžné situace se očekávají teprve v průběhu příštího roku, kdy by se měla dostupnost polovodičů postupně normalizovat. Do té doby si mohou hráči připravit hlubší kapsy, pokud chtějí vlastnit nejnovější herní hardware.

Zdroj: CNET

Rubrika: AI & Technologie